Ubezpieczenia turystyczne na zimę

WYBIERAJĄC SIĘ NA URLOP (Narty, Snowboarding)

Jeżeli wybierasz się na urlop z biurem podróży pamiętaj, że ubezpieczenie wliczone w cenę wycieczki ma na ogół bardzo ograniczony zakres i nie chroni Cię przed większością kosztów jakie będziesz musiał(a) ponieść w przypadku poważniejszej choroby lub wypadku zagranicą.

Dodatkowo warto wiedzieć, że karta EKUZ  pozwala na ewentualne skorzystanie zagranicą z opieki medycznej również w bardzo ograniczonym zakresie.

Spokojna głowa, możliwość pełnego korzystania z wszelkich atrakcji i ulubionych aktywności wakacyjnych, są na pewno warte poniesienia niewielkiego kosztu dodatkowej polisy na okres wyjazdu.

DOBRA POLISA TO TAKA KTÓRA :

  • Pozwoli Ci korzystać  w pełni z  opieki lekarskiej, transportu, zakupu leków itp. bezgotówkowo. Wówczas zakres pomocy jaka będzie Ci udzielona nie będzie zależał od tego ile masz przy sobie pieniędzy.
  • Pokryje koszty leczenia, a nawet koszty operacji zagranicą oraz koszty kontynuacji leczenia i rehabilitacji po powrocie do kraju.
  • Pokryje koszty akcji ratowniczej, transportu lotniczego itp.  Polska jest wyjątkowym krajem, w którym poszkodowani nie płacą za taką pomoc.
  • Pokryje koszty leczenia w przypadku pogorszenia się  stanu zdrowia u osoby, która leczyła się już na choroby przewlekłe.
  • Zabezpieczy Cię przed kosztami spowodowania wszelkich szkód wobec osób  trzecich przez Ciebie i członków Twojej rodziny. W tym np. skutków wypadków na stokach narciarskich. Takie koszty, jeśli poszkodowany będzie wymagał np. akcji ratowniczej, długiego leczenia i rehabilitacji, mogą być dla sprawcy wypadku bardzo wysokie.
  • Gwarantuje szeroki zakres usług assistance. Oznacza to transport chorego, zakup i dostarczenie leków, zakup sprzętu ortopedycznego itp.

O tym jak ważne może być ubezpieczenie podczas wyjazdu za granicę mogą świadczyć kwoty jakie towarzystwa ubezpieczeniowa potrafią wydać na pokrycie kosztów opieki medycznej i transportu. Według  Mondial Assistance mogą one wynosić nawet 700tys. zł jak miało miejsce w przypadku pomocy mężczyźnie z tętniakiem mózgu podczas wakacji ma Majorce. 

Przed wyjazdem  warto również zapoznać się z porównaniem przygotowanym przez Polską Izbę Ubezpieczeń

KUP DOBRĄ POLISĘ I CIESZ SIĘ UDANYM URLOPEM  !!!