Ubezpieczenia komunikacyjne – OC i AC

Ubezpieczenia komunikacyjne

Każdy kierowca musi pamiętać o ubezpieczeniu samochodu, aby móc legalnie i bezpiecznie poruszać się nim po drogach. Wybór odpowiedniej oferty może być kłopotliwy, dlatego warto odwiedzić profesjonalną firmę, która pomoże w dobraniu rozwiązań na miarę. Oferujemy różnorodne polisy komunikacyjne wielu renomowanych firm. Mamy licznych klientów w Łodzi, Andrespolu i okolicach. Naszą specjalnością jest ubezpieczanie ciągników siodłowych. Zapraszamy do skorzystania z usług!

Ubezpieczenie OC i AC samochodu

Obowiązkowe ubezpieczenie OC najlepiej wykupić w naszej Agencji Ubezpieczeniowej w Andrespolu. Zgodnie z prawem trzeba to zrobić najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu. Dotyczy to nie tylko samochodów osobowych, ale też ciągników siodłowych, motocykli, ciągników rolniczych czy przyczep.

Po zakupie auta z rynku wtórnego razem z polisą OC, ważne jest aby pamiętać o konieczności jej przedłużenia, ponieważ taka polisa nie odnowi się automatycznie. Brak ważnej polisy OC skutkuje poważną kara finansową.

OC warto połączyć z nieobowiązkowym, ale bardzo przydatnym AC. Zakres ochrony Auto Casco zależy od wybranego wariantu. Może obejmować szkody powstałe wskutek zdarzenia drogowego , kradzieży pojazdu, dewastacji lub działania żywiołów. Poszczególne oferty mogą się różnić, więc dobrze jest skorzystać z usług specjalistycznej firmy takiej jak nasza. 

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW

Jedynym z elementów ubezpieczenia komunikacyjnego może być NNW, czyli polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków. Podobnie jak AC nie jest ona obowiązkowa, lecz zwiększa komfort w razie przykrych zdarzeń na drodze. Obejmuje kierowcę oraz pasażerów, gdy wymienionym osobom stanie się krzywda w trakcie podróży samochodem.

Assistance czyli wygoda i pomoc w losowych zdarzeniach.

Do OC lub AC warto też dodać ubezpieczenie Assistance, które oferujemy w Andrespolu. Taka polisa służy zwiększaniu wygody w czasie stresujących sytuacji. Można ją wykupić w różnych wariantach, które obejmują tylko Polskę lub też zagranicę. Jak działa to ubezpieczenie samochodu? To nic innego jak pomoc drogowa. W razie nieprzewidzianego problemu na drodze ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty naprawy auta na miejscu zdarzenia, odholuje je do warsztatu, pomoże w wymianie koła czy zapewni auto zastępcze. Razem z innymi polisami stanowi kompleksową ochronę przed różnego typu wypadkami losowymi.

Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym (OCwŻP)

Polisa Odpowiedzialności Cywilnej w Życiu Prywatnym chroni ubezpieczonych przed skutkami finansowymi w przypadku spowodowania szkody osobom trzecim. Dotyczy to zarówno szkód majątkowych polegających na uszkodzeniu lub całkowitym zniszczeniu przedmiotów będących własnością osoby poszkodowanej jak i szkód osobowych polegających na uszkodzenia ciała lub spowodowania innych szkód na zdrowiu lub życiu.

Zwłaszcza szkody na zdrowiu lub życiu osób trzecich mogą skutkować bardzo wysokimi odszkodowaniami jakie przychodzi osobie winnej wypłacać poszkodowanym.

Co ważne, takie ubezpieczenie obejmuje też szkody wyrządzone np. przez dzieci ubezpieczonego oraz jego zwierzęta domowe.

Polisa OCwŻP chroni ubezpieczonego przez 24 godziny na dobę zarówno na terenie Polski jak i zagranicą.

Odpowiedzialność cywilna zawodowa.

Osoby wykonujące jeden ze wskazanych ustawowo zawodów również muszą posiadać obowiązkowe ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej. Lista tych zawodów jest szeroka. Bez takiego ubezpieczenia nie mogą wykonywać pracy między innymi farmaceuci, lekarze, doradcy podatkowi, notariusze, zarządcy nieruchomości czy wszelkiego rodzaju rzeczoznawcy.

Warto jednak zaznaczyć że polisę OC Firmy powinien też posiadać każdy odpowiedzialny przedsiębiorca. Polisa taka w zależności od indywidualnych potrzeb może zawierać OC pracodawcy wobec pracowników, OC za produkt czy OC najemcy.

Polisy OC przedsiębiorcy będzie od swoich dostawców produktów lub np. usług budowlanych czy transportowych wymagać każdy zleceniodawca.